Festival AP

TARPTAUTINIS ŽIURI

Jukka-Pekka Laakso (Suomija)

Tarptautinės žiuri pirmininkas

Nuo 2002 Jukka-Pekka Lakso yra Tampere Filmų festivalio direktorius. Buvo žiuri narys daugiau nei šešiasdešimtyje festivalių, tarp jų ir filmų festivaliuose. Jukka-Pekka Laakso yra Tampere filmų centro Pirkanmaa Film Centre vykdomasis direktorius. Pirkanmaa Film Centre yra ne pelno siekianti organizacija, užsiimanti edukacija, meniniais filmais bei  filmų platinimu Suomijoje.

Jukka-Pekka Laakso yra European Film Academy narys.

Alanté Kavaïté (Prancūzija)

Gimusi Lietuvoje Alanté Kavaïté nuo 1992 m. gyvena ir dirba Prancūzijoje. Baigusi studijas meno mokykloje École d’Art d’Avignon, mokslus tęsė Paryžiaus vaizduojamųjų menų mokykloje École des Beaux-Art de Paris (ENSBA). Pirmas jos režisuotas filmas „Laiko garsai“ (fr. „Écoute le Temps“) kino ekranuose pasirodė 2006 m. Šiame filme vaidmenis atliko Emilie Dequenne, Ludmila Mikaël and Mathieu Demy. Antrasis jos filmas – „Sangailės vasara“ (fr. „Summer“) – pasirodė 2015 m. ir pelnė pripažinimą šimtuose tarptautinių festivalių: Berlinalėje, Stokholmo tarptautiniame filmų festivalyje, Pietų Korėjos Busano kino festivalyje ir kt. Alanté Kavaïté taip yra filmo „Evoliucija“ (eng. „Evolution“) (režisierė Lucile Hadzihalilovic) bendraautorė.

Anna Veilande Kustikova (Latvija)

Anna Zača (Veilande-Kustikova) – animacinių ir trumpametražių filmų kuratorė, programuotoja ir projektų vadovė. Latvijoje studijavo meno istoriją ir teoriją, Estijoje – animaciją. Anna buvo kūrybos direktore Tarptautiniame Trumpametražių Filmų  Festivalyje 2ANNAS, viena iš Rygos Tarptautinio Filmų Festivalio įkūrėjų. Šiame festivalyje 2015 m. įsteigė SHORT RIGA kategoriją, skirtą trumpametražiams ir meniniams filmams. Nuo 2016 m. Latvijos Animacijos Asociacijos vadovė. Nuo 2018 m. viena iš Europos Animacijos Apdovanojimų valdybos narių.

Audrius Juzėnas (Lietuva)

Lietuvos kino režisierius, scenaristas, prodiuseris: „Kine daug galimybių, kurias susikurti turi pats. Kine nėra lengvų sprendimų, visi jie lyg tilto atramos per bedugnę. Todėl mylėk ir gerbk savo kūrybinę komandą, kuri kartu su tavimi eis braškančiu tiltu į nežinią, į audrą. Užkrėsk juos savo sėkme ir tikėjimu… Ir Dievas bus su tavim… Mokėk visiems pasakyt ačiū, net jei nėra už ką…“

Paul W. Nethercott (JAV)

Vizionierius. Jungiantis. Kino kūrėjas.

Gimęs Kanadoje tarptautinis kino kūrėjas ir prodiuseris. „Studio Nethercott“ generalinis direktorius, Indianos menų komisijos narys, nepriklausomas medijų kūrėjas, Kanados menų tarybos narys, „Painted Saint Entertainment Collective“ narys. Filmų festivalio „One Race Human Race“ meno vadovas. Aktyviai įsitraukęs į „Learn Filmmaking in Europe“ projektą, kuris kasmet kviečia jaunuosius kino kūrėjus iš Šiaurės Amerikos atvyktį į Lietuvą, į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos organizuojamą kino vasaros stovyklą.

PUBLIKOS ŽIURI

Inesa Kurklietytė (Lietuva)

Publikos žiuri pirmininkė

1990 m. baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dab. Lietuvos muzikos ir teatro akademija) Klaipėdos fakulteto Teatro meno fakultetą, teatro režisūrą; 1996 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją, kino režisūrą; 1994–1995 m. m. studijavo Paryžiaus aukštojoje audiovizualinės režisūros mokykloje (ESRA). Nuo 2006 m. Lietuvos LMTA lektorė, nuo 2017 m. – docentė, nuo 2001 m. – LMTA projekto Europos kino mokyklų kūrybinių dirbtuvių „Vasaros media studija“ vadovė, nuo 2018 m. Vilnius TECH universiteto docentė. Inicijavo ES projektą „Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius“ (AMII) ir nuo 2010 m. yra jo direktorė. Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos narė.

 

Kino režisūroje debiutavo trumpametražiu ironišku filmu „Vyrai“ (1998, „Studija 2000“). Režisierė kuria dokumentinius  ir vaidybinius filmus. Naujausias jos darbas – pilnametražis vaidybinis filmas vaikams ir šeimai „Drugelio širdis“. 2021 m. pelnė ECFA apdovanojimą už geriausią vaidybinį filmą festivalyje FILEM’ON Belgijoje.

Diana Latvė (Lietuva)

Diana Latvė rašytoja, 2021 metais įvertinta Ievos Simonaitytės 35-tąja literatūrine premija už romaną „Memelio gaisras“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020), apdovanota Augustino Griciaus literatūros premija už geriausią per dvejus metus (2019–2020 m.) išleistą pirmąją prozos knygą. Autorė bendradarbiauja su kultūros leidiniais, aktyviai reiškiasi Klaipėdos literatūriniame gyvenime.

Jūratė Straupaitė (Lietuva)

Kinu domiuosi nuo paauglystės, tad labai smagu tapti šio festivalio dalimi. Kine visuomet ieškojau herojų su kuriais galėčiau susitapatinti. Patinka tas išsipildymo, persikūnijimo jausmas, kai, išėjus iš kino salės, atrodo, kad pačios gyvenimas – išties geras filmas.

Arūnas Peštenis (Lietuva)

Mindaugas Gudelis (Lietuva)

Gimęs, augęs ir užgrūdintas Klaipėdoje. Laisvasis projektų architektas su didele meile kinui. Istorinės dramos „Klaipėda, 1923“ idėjos autorius, ko-prodiuseris.

LEKTORIAI

Ari Gold (JAV)

Rašytojas, režisierius ir atlikėjas, daugiau nei penkiasdešimt kartų apdovanotas už savo filmus Sundance, Karlovy-Vary ir daugybėje kitų festivalių. Jam net priklauso Gineso rekordas už vadovavimą didžiausiam oro būgnų orkestrui pasaulyje. Geriausio trumpametražio filmo kategorijoje Student Oscar laimėjusio Ari Gold filmo, kuriame pasakojama apie jo mamos mirtį, idėja išplėtota trečiajame filme „Helikopteris“, kuriame vaidina legendinis režisierius Alejandro Jodorowsky.

Audrius Stonys (Lietuva)

Seminaras DOKUMENTINIS KINAS. HEROJAUS PAIEŠKA

Seminaro metu bus kalbama apie herojaus paiešką dokumentiniame kine. Kaip filmo personažas padiktuoja ne tik filmo siužetines, prasmines linijas, bet ir filmo formą, ritmiką ir struktūrą.

Riho Västrik (Estija)

Panelinė diskusija SCENARIJUS KINO DOKUMENTIKOJE

Prodiuseris ir režisierius Riho Västrik gimė 1965 m. Estijoje. Tartu universitete baigė istorijos ir žurnalistikos bakalauro studijų programą bei kino meno magistro studijų programą Baltic Film and Media mokykloje. Jau nuo 2003 m. Riho domisi Sibiru ir Šiaure. Kartu su Latvijos, Rusijos ir Vokietijos kino kompanijomis išleido eilę dokumentinių filmų. Šiuo metu Riho yra Baltic Film, Media, Arts and Communication mokyklos docentas bei filmų gamybos kompanijos Vesilind bendrasavininkas.