Naujausios žinios iš pasaulinės festivalių scenos

Įvairių formų festivaliai džiugina ir kultūriniu požiūriu praturtina viso pasaulio dalyvius. Šie renginiai – nuo muzikos ir kino iki maisto ir meno – yra neatsiejama visuomenės dalis. Šiame straipsnyje pateikiamos 2023 m. birželio mėn. pasaulio festivalių naujienos.

Muzikos festivaliai:

Glastonberio festivalis, Jungtinė Karalystė. Po to, kai dvejus metus iš eilės buvo atšauktas dėl COVID-19 pandemijos, kultinis Glastonberio festivalis pergalingai sugrįžo. Paskelbta 2023 m. festivalio sudėtis, žadanti aukščiausio lygio pasaulinių žvaigždžių, kylančių talentų ir legendinių atlikėjų derinį. Festivalio lankytojų laukia Adele, The Weeknd ir netikėtai sugrįžtančios garsios roko grupės „Oasis” pasirodymai.

Coachella, JAV. „Coachella” – dar vienas muzikos festivalis, kuris susidūrė su nesklandumais dėl pandemijos, paskelbė apie naujas būsimo festivalio tvarumo iniciatyvas. Tarp jų – skatinimas važiuoti elektriniu automobiliu, atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas ir vienkartinio plastiko mažinimas festivalio teritorijoje.

Kino festivaliai:

Kanų kino festivalis, Prancūzija. Prestižinis Kanų kino festivalis paskelbė pirmąją savo prezidentę moterį – garsią prancūzų aktorę Juliette Binoche. Šis istorinis pranešimas buvo pavadintas svarbiu žingsniu siekiant lyčių lygybės kino pramonėje.

„Sundance” kino festivalis, JAV. „Sundance” kino festivalis, tradiciškai vykstantis Park Sityje, Jutos valstijoje, atskleidė planus išplėsti savo virtualią platformą, kad festivalis taptų prieinamesnis tarptautiniams dalyviams.

 Maisto ir gėrimų festivaliai:

Taste of London, Jungtinė Karalystė. Didžiausiu pasaulyje restoranų festivaliu vadinamas festivalis „Taste of London” grįžta su trenksmu. Šių metų festivalis, kuriame geriausi Londono restoranai ir 40 pasaulinio lygio virtuvės šefų siūlo daugiau kaip 200 degustacinio dydžio patiekalų, žada būti gastronominiu malonumu gurmanams.

Oktoberfest, Vokietija. Didžiausias pasaulyje alaus festivalis „Oktoberfest” vyks, kaip ir planuota, 2023 m. Dalyvių laukia tradicinė bavarų muzika, gardus maistas ir, žinoma, platus alaus pasirinkimas.

Meno festivaliai:

Venecijos bienalė, Italija. Venecijos bienalė, Italija: 59-oji tarptautinė meno paroda „La Biennale di Venezia” paskelbė savo temą „Planetos sodas”. Renginyje dalyvaus šiuolaikiniai menininkai iš viso pasaulio, nagrinėjantys įvairovės, sambūvio ir aplinkos tvarumo temas.

Festivalis „Degantis žmogus”, JAV. Tradiciškai Nevados dykumoje rengiamas meno ir bendruomenės festivalis „Degantis žmogus” pristatė plataus užmojo planą, pagal kurį iki 2025 m. nebus išmetamas anglies dioksido kiekis. Iniciatyvoje daugiausia dėmesio bus skiriama išmetamųjų teršalų mažinimui ir tvarios praktikos skatinimui „Burning Man” bendruomenėje.

Šiems festivaliams ruošiantis artėjantiems renginiams, dalyviai gali tikėtis daugybės kultūrinių patirčių, susijusių su muzika, kinu, maistu, gėrimais ir menu. Nesvarbu, ar tai būtų asmeninė, ar virtuali patirtis, šie festivaliai žada pakelti nuotaiką, skatinti bendruomeniškumą ir švęsti įvairovę pasaulyje po pandemijos.


Comments are Closed

© 2024: Festivaliai Lietuvoje ir užsienyje | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress